top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraIvana Kudrnová

Jaroslav Petrželka alias Pety a jeho příběh

Aktualizováno: 19. 7. 2021


Jak málo stačí a vše je ve vteřině jinak ...

Něco končí a něco začíná ...


V srpnu 2020 jsem měl těžkou nehodu. Nikdo za to nemohl, jenom já sám. Vrtulník mě transportoval do Plzně, kde mě dávali dlouho dohromady, poté jsem putoval do Prahy, abych se pomalu naučil žít se svým trvalým postiženímpřerušenou míchou. Vím tedy, že na vozíku už zůstanu.


Něco máme, nemusíme to vidět ... najednou přijde velká změna úhlu pohledu a vše vidíme jinak ...

Nic však nevzdávám a pracuji na svém návratu do běžného života.


Mám štěstí, můj šéf už vymýšlí, jak mi přizpůsobí stroj, abych mohl pracovat dál a postarat se o rodinu. Možná to tak mělo být. Měl jsem si třeba uvědomit, že moje místo není na motorce, ale v rodině, na výletech s dětmi a ženou, kterou miluji a která si zaslouží, abych ji na rukou nosil.

Nechci být odkázaný jenom na pomoc ostatních. Jsem silný a odhodlaný to nevzdávat a žít spokojený život s co největší mírou samostatnosti, soběstačnosti a sebeobsluhy. K tomu mi pomůže multifunkční trenažér.

Dočasně mi ho zapůjčila organizace Cesta za snem, abych si ho vyzkoušel. Je to úžasný stroj. S ním budu denně rehabilitovat a posilovat tělo i ducha.

Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mě nenechají padnout. Moje velká láska Denisa je mi tou největší oporou. Od začátku mého pobytu v nemocnici zůstala na všechno sama – v nedokončeném domě, na rodičovské dovolené, se dvěma dětmi, s nutnou opravou střechy, zimou na krku a neočekávanou těžkou covidovou dobou.

Najednou jsme však zjistili, že máme okolo sebe spoustu skutečných přátel a lidí, na které se můžeme spolehnout. Kamarádi ihned dokončili nutnou opravu plotu k sousedům, jiní se pustili do nové střechy. Kamarádky začaly prodávat svoje rukodělné výrobky, aby nám finančně pomohly.

Můj zaměstnavatel pomáhal mojí rodině, když jsem byl v nemocnici. Další kamarád celou zimu vozil uhlí a čistil kotel v našem domě, aby to nezbylo na Denisu. Bratr mi připravil bezbariérovou ložnici s koupelnou.

Všichni moji blízcí se mi snaží pomáhat, a tak na sobě musím také hodně pracovat.


Ještě je potřeba zařídit hodně práce na domě, ale to už zvládnu sám, i když z vozíku.

Budu na to silnější z trenažéru.

Moc děkuji všem, kteří mi pomohou dostat se blíž k trenažéru a dalším novým potřebám, které mi nově vznikli.

Děkuji všem cyklistům, kteří pojedou Peloton naděje 2021 i za můj trenažér a handbike.


S úctou


Pety

22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page